ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

تاریخ بروزرسانی:آبان ۳۰, ۱۴۰۱

تعداد جلسات مورد نیاز برای ایمپلنت سوالی است که برای افرادی که قصد انجام ایمپلنت دارند پیش می‌آید. ایمپلنت دندان به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد به همین دلیل زمان انجام ایمپلنت در روش‌های مختلف و بنا به نوع درمان انتخابی متخصص ایمپلنت متفاوت است. ما در مطلب امروز قصد داریم اطلاعات مفیدی در این مورد به شما ارائه دهیم؛ پس وقت را غنیمت شمرید و با ما تا پایان مطلب همراه باشید. 

روند کلی کاشت ایمپلنت دندان

روش‌های ایمپلنت دندان، متنوع هستند اما روند کلی کاشت ایمپلنت دندان به این ترتیب انجام می‌شود که ابتدا پایه ایمپلنت کاشته و برای آن روکش تهیه می‌شود. در حالت معمول دو جلسه برای کاشت ایمپلنت مورد نیاز است حتی با روش‌های جدید و امروزی گاهی با یک جلسه هم کار ایمپلنت به پایان می‌رسد. اما همان‌گونه که اشاره کردیم روش انتخابی تاثیر زیادی در تعیین تعداد جلسات دارد. مثلا در جدیدترین روش ممکن است با یک جلسه، کاشت ایمپلنت انجام شود یا به روش‌های دیجیتالی و پانچی با تعداد جلسات کمتر انجام می‌شود. اگر قرار است کاشت دندان فقط برای یک دندان انجام بگیرد، بالطبع به تعداد جلسات کمتری نسبت به افرادی که قرار است چند دندان را ایمپلنت کنند لازم دارند.

کاشت ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان با توجه به روش‌های سنتی یا جدید متفاوت است. مراحل اصلی کاشت ایمپلنت در دو مرحله کاشت پایه تیتانیومی و کاشت روکش دندان خلاصه می‌شود. در کاشت پایه اگر نیاز به درمان‌های دیگر مانند پیوند استخوان یا درمان‌های دیگر باشد تعداد جلسات مراجعه افزایش می‌یابد.‌ با کاشت ایمپلنت بین ایمپلنت و استخوان فک بیمار اتصالی شکل می‌گیرد که برای اتصال به چند ماه زمان نیاز است و اگر درمان‌های دیگری هم نیاز باشد بر تعداد جلسات افزوده می‌شود.

 در هر صورت با انجام اتصال بین فک و پایه ایمپلنت، نوبت قرارگیری روکش روی پایه فرا می‌رسد. امروزه با ابداع روش‌های جدید درصد موفقیت کاشت ایمپلنت بالاتر رفته است. در روش‌های سنتی هم تعداد جلسات بیشتر بوده و هم انجام ایمپلنت با درد و خونریزی بیشتری همراه بوده است اما امروزه با روش‌های جدید نظیر ایمپلنت پانچ، ایمپلنت دیجیتالی و … بیمار درد و خونریزی را احساس نمی‌کند و سرعت انجام ایمپلنت بالاتر است.

کاشت ایمپلنت دندان

هزینه انجام ایمپلنت دندان

هزینه انجام ایمپلنت با توجه به روش‌های ایمپلنت دندان و نیاز بیمار متغیر است و قیمت انجام ایمپلنت به عوامل خاصی بستگی دارد که عبارتند از:

کیفیت، مقدار و محل استخوان

اگر عرض و ارتفاع استخوان در محلی که قرار می‌گیرد مناسب باشد و نیازی به پیوند استخوان نباشد، هزینه زیادی صرف نمی‌شود؛ اما اگر استخوان فک تحلیل رفته باشد یا شکل و اندازه آن مناسب نباشد به پیوند استخوان نیاز است که هزینه درمان بالاتر می‌رود. 

تعداد و نوع دندان‌هایی که جایگزین می‌شود

 روکش، بریج ثابت، پروتز متحرک و … در ایمپلنت کاربرد دارند بسته به اینکه کدام یک از این‌ها استفاده می‌شوند، هزینه‌ها متفاوت است. 

نوع مناسب

 قطر ایمپلنت استاندارد بین ۳ تا ۶ میلی‌متر و طول آن بین ۶ تا ۱۴ میلی‌متر است اما نوعی از مینی ایمپلنت‌ها هم برای جایگزینی دندان کوچک و برای حمایت از پروتز متحرک استفاده می‌شود که قیمت انها با هم متفاوت است.

سخن پایانی

کاشت ایمپلنت به عنوان روشی برای جایگزین کردن دندان از دست رفته کاربرد دارد. اگر دندان شما هم نیاز به ایمپلنت دارد می‌توانید برای بررسی به کلینیک مهرآوید مراجعه کنید. دندانپزشکان متخصص در آن با بررسی‌هایی که انجام می‌دهند تعداد جلسات و مراقبت‌های بین جلسات ایمپلنت را برای شما تشریح خواهند کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چه کسانی به دندان مصنوعی نیاز دارند؟

افرادی که به دلایلی دندان خود را از دست می‌دهند ناگزیر هستند چاره‌ای بیندیشند. چون نداشتن دندان نه تنها ظاهر فرد را زشت می‌کند بلکه به علت خوب جویده نشدن غذا در اندام‌های دیگر مشکل ایجاد می‌کند و فرد بیمار می‌شود؛ به همین دلیل این افراد باید از دندان مصنوعی استفاده کنند. اگر جزو این […]