درباره ما

داستان مهرآوید

“مهرآوید” نامی صمیمی و حرفه ای در دندانپزشکی مدرن و دیجیتال است که از خصوصیات تیمی مهربان و متخصص در حوزه سلامت بهداشت دهان و دندان گرفته شده است. 

جوهره وجودی این نام، برگرفته از کلمه “مهر” به معنی مهربانی و “آ ” به عنوان حرف ربط و “وید” به معنی علاج و درمان است که جمع آن معنی “درمان با مهر” را می دهد. 

کلینیک دندانپزشکی مهرآوید در بهمن ۱۳۹۷بافضایی بالغ بر ۱۲۰۰ متر و در۵ طبقه تاسیس گردید که شامل بخش های ذیل است:

 • رادیولوژی دهان، فک و صورت (OPG)
 • دندانپزشکی تحت آرامبخشی و بیهوشی
 • ایمپلنت
 • دندانپزشکی کودکان
 • دندانپزشکی زیبایی
 • دندانپزشکی تخصصی

خدمات کامل این کلینیک، هرگونه نیاز مراجعه کننده ها و بیماران محترم را رفع می نماید و این مهم با لطف و همراهی تیم ۱۰۰ نفره مهرآوید که شامل متخصصین و دندانپزشکان و کادر درمان هستند، تحقق یافته است.

تیم ما

 در کلینیک مهرآوید تیم ۱۰۰ نفره‌ای مشغول به کار هستند که ۳۳ نفر از آنها دندانپزشک بوده که از این بین ۱۴ نفر به عنوان دندانپزشک عمومی فعال هستند و بقیه افراد در تخصص‌های دیگر نظیر ترمیم دندان، پروتز، دندانپزشکی اطفال، ارتودنسی و… کار می‌کنند. 

«تنها هدف تیم ما زیباتر کردن لبخند شماست»

هدف مهرآوید

آشنایی با خدمات مهرآوید

انجام ایمپلنت دندان در کلینیک 

یکی از خدمات دندانپزشکی کلینیک مزبور مربوط به ایمپلنت دندان می‌شود. ایمپلنت یکی از روش‌هایی است که برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به خوبی از ایمپلنت مراقبت شود عمر مفید آنها بین ۲۵ تا ۳۰ سال است.

این جراحی به این ترتیب انجام می‌شود که در استخوان فک، فیکسچر جراحی از جنس تیتانیوم قرار می‌گیرد و از آن به جای ریشه دندان استفاده می‌شود. پس از آن که آن را نصب کردند استخوان‌های اطراف به ایمپلنت جوش می‌خورند و ایمپلنت را محکم و ثابت نگه می‌دارند. بعد از این مرحله، دندانی مصنوعی که به آن تاج می‌گویند را در بالای ایمپلنت نصب می‌کنند که رنگ و اندازه آن مشابه دندان بیمار است تا این ایمپلنت دندان طبیعی‌تر به نظر برسد. 

ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد و نوعی از آن با روکش موقت انجام می‌شود که در یک مرحله صورت می‌گیرد و بعد از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت را در جای خالی دندان کشیده شده و در فک جای می‌دهند. نوع دیگر آن در دو مرحله صورت می‌گیرد. در مرحله اول پایه تیتانیوم را در لثه جای‌‌گذاری می‌کنند و بعد از گذشت ۳ تا ۶ ماه که پایه با استخوان جوش خورد مرحله دوم انجام می‌شود و تاج را روی پایه می‌گذارند. ایمپلنت، مناسب بزرگسالانی است که از سلامت خوبی بهره‌مند هستند همچنین افرادی که به بهداشت دهان و دندان اهمیت می‌دهند. اما برای افراد زیر ۱۸ سال، افراد سیگاری، افرادی که الکل زیادی مصرف می‌کنند، افرادی با تراکم استخوانی ضعیف، افرادی با سیستم ایمنی ضعیف، کسانی که دندان پوسیده شدید یا بیماری لثه دارند همچنین برای افرادی که دندان قروچه می‌کنند، مناسب نیست‌.

درمان ریشه دندان یا عصب کشی

وقتی دندان ما درد می‌گیرد یا لثه ما ورم می‌کند و از لثه چرک خارج می‌شود یا رنگ دندان تغییر می‌کند به احتمال زیاد دندان ما عفونت کرده است که بهترین دندانپزشک کلینیک مهرآوید برای رفع آن به عصب‌کشی یا درمان ریشه دندان می‌پردازد. درمان ریشه دندان در ۴ مرحله انجام می‌شود که عبارتند از:

 • دستیابی به کانال دندان: در مرحله اول عکس رادیولوژی از دندان گرفته می‌شود تا میزان آسیب آن مشخص شود. برای انجام عصب‌کشی از بی‌حسی استفاده می‌شود و میله پلاستیکی در دهان قرار می‌گیرد و پوسیدگی دندان را خارج می‌کنند و عاج دندان را باز می‌کنند تا به ساقه پالپ دندان برسند.
 • مشخص کردن طول رشته: بعد از برداشتن پالپ آسیب‌دیده، ساقه پالپ و کانال‌های ریشه از عفونت تمیز می‌شود و داروهایی برای خشک کردن عفونت در کانال دندان ریخته می‌شود. اگر عفونت به لایه‌های داخلی نفوذ کرده باشد آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شود و اگر به چند جلسه درمان نیاز باشد به طورموقت، دندان را پر می‌کنند.
 •  تمیز کردن و شکل دادن کانال: در این مرحله اگر به صورت موقت دندان پر شده باشد ابتدا باید آن را بر دارند و از مواد مخصوصی برای پر کردن دندان استفاده کنند.
 •  پر کردن دندان: در مرحله آخر دندان‌ها روکش می‌شوند که همان تاج مصنوعی است که روی دندان جای می‌گیرد.

خدمات دندانپزشکی اطفال در کلینیک

چون اکثر کودکان از رفتن به دندانپزشکی واهمه دارند و به سختی می‌توان آنها را راضی به این کار کرد در این کلینیک، خدمات دندانپزشکی اطفال به کودکان ارائه می‌شود این دندانپزشکان این مهارت را دارند که با کودکان به خوبی ارتباط برقرار کنند و به این ترتیب با صحبت کردن با کودکان استرس انها را کاهش می‌دهند. در این کلینیک این خدمات در فضای کاملا اختصاصی ارائه می‌شود از آن گذشته امکانی فراهم است که در زمان انتظار برای نوبت آنها، کودکان می‌توانند از زمین بازی آنجا نهایت استفاده را ببرند. برخی از کودکانی هم که با دندانپزشک همکاری نمی‌کنند با دندانپزشکی با بیهوشی، خدمات دندانپزشکی دریافت می‌کنند. به طور کلی خدمات دندانپزشکی اطفال شامل موارد زیر می‌شود:

 •  معاینه کامل بهداشت دهان و دندان کودک
 •  تشخیص و پیشگیری در حفظ سلامت دندان کودک
 •  کمک به برطرف کردن عادات بد دهانی 
 • مراقبت های اورژانسی
 •  تشخیص بیماری‌های دهانی
 •  مدیریت بیماری‌ها و شرایط بد لثه از جمله زخم، فرنول کوتاه و بیماری پریودنتال کودکان، فلوراید تراپی
 • انجام روش‌های ترمیمی
 •  خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی
 • انجام ارتودنسی اولیه
 •  رژیم غذایی
 • شستشوی تخصصی دهان و دندان کودکان
 • انجام مشاوره در مورد مشکلات دهان و دندان به والدین
 • مراقبت از صدمات دهانی
 • خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی

خدمات رادیولوژی دهان، فک و صورت

یکی دیگر از خدمات این کلینیک، ارائه خدمات رادیولوژی دهان، فک و صورت است. با استفاده از تصویربرداری تشخیصی دهان و دندان را بررسی می‌کنند تا دندانپزشک با توجه به آن خدمات دندانپزشکی ارائه کند و مشکلات دهان و فک و صورت را درمان کند. تعداد دفعاتی که لازم است از رادیولوژی استفاده شود بسته به سلامت دهان و دندان بیمار، سن او، خطر ابتلا به بیماری و … متفاوت است. این خدمات به این علت ارائه می‌شوند که دندانپزشک با معاینه بصری نمی‌تواند مشکلات دهان و دندان را تشخیص دهد لذا از رادیولوژی بهره می‌گیرد. در رادیوگرافی دندان، با کمک اشعه ایکس با دز کم، از داخل دهان و دندان و لثه عکس گرفته می‌شود. انواع رادیولوژی شامل رادیولوژی دندان، رادیولوژی فک و دهان و تصاویر اختصاصی رادیولوژی فک و دهان هستند که هر کدام از آنها انواع مختلفی دارند. رادیوگرافی فک و صورت برای مواردی انجام می‌شود که در زیر می‌آوریم. 

 •  برنامه‌ریزی برای جراحی فک و دندان، کشیدن دندان و جراحی‌های دهانی دیگر که نیاز به آرام‌بخش یا بیهوشی عمومی داشته باشند.
 •  درد صورت به علت مشکلاتی که مربوط به ناهنجاری ها و اختلالات TMJ هستند. 
 •  برنامه‌ریزی درمانی و تشخیص و درمان انواع سرطان‌های دهان
 •  بررسی کردن کیست‌ها، ناهنجاری‌های رشد و تروما در قسمت فک و صورت
 •  ارزیابی اثرات بیس فسفونات‌ها و استئونکروز فک
 •  بررسی و تشخیص ضایعات اندودنتیک
 •  برنامه‌ریزی برای درمان ارتودنسی
 • ارزیابی کلسیفیکاسیون بافت نرم در دهان

ارائه خدمات پروتز دندان در کلینیک 

پروتز دندان یعنی دندان دیگری که مصنوعی است به جای دندان طبیعی استفاده شود. در کلینیک مهرآوید هم این خدمات توسط معروف‌ترین دندانپزشک در تهران به بیماران ارائه می‌شود. پروتز دندانی در دو نوع ثابت و متحرک وجود دارند.

 • پروتز ثابت: در نوع ثابت که روی ایمپلنت یا روی دندان قرار می‌گیرد ثابت بوده و از دهان خارج نمی‌کنند. بریج دندان هم نوعی پروتز است که فرد حداقل یک دندان در جلو و یک دندان در عقب دارد و دندانپزشک با تراشیدن این دو دندان، مانند یک پل یا بریج قسمت خالی را از دندان پر می‌کند و فرد می‌تواند زیبایی خود را به دست آورد و عمل جویدن را هم به خوبی انجام دهد. وقتی فردی تمام دندان‌ها را از دست بدهد می‌توان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت ۸ دندان در پایین و ۸ دندان در بالای فک قرار داد. 
 • پروتز متحرک: پروتزی است که فرد می‌تواند آن را از دهان خود خارج کند. پروتز پارسیل یکی از انواع این پروتزها محسوب می‌شود که برای افرادی که دندان ندارند یا تعداد دندان‌های کمی دارند مناسب است. در واقع این پروتز چند دندان متصل به یک پایه پلاستیکی است که به وسیله اسکلت فلزی به هم وصل می‌شود و با گیره‌های فلزی که دیده نمی‌شوند به دندان‌های طبیعی بیمار متصل می‌شوند. نوع دیگری از این پروتزها، پروتز کامل یا دست دندان هستند که در دو نوع معمولی و لثه نرم موجود هستند و بسیاری از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها از آن استفاده می‌کنند که البته با پیشرفت‌هایی که امروزه در این زمینه شاهد هستیم ‌و با پیدایش ایمپلنت، استفاده از آن نسبت به گذشته کمتر شده است‌. نوع دیگر پروتز متحرک، اوردنچر است که نوعی دست دندان کامل بوده که روی دو یا چند پایه ایمپلنت قرار داده می‌شود. 

خدمات ارتودنسی در کلینیک 

از خدمات دیگری که در این کلینیک به بیماران ارائه می‌شود خدمات ارتودنسی است. ارتودنسی روشی است که دندان‌ها در کنار هم صاف و ردیف می‌شوند و ناهنجاری‌های فک و دندان برطرف می‌شود و به این ترتیب طرح لبخند زیبا شده و جذابیت فرد افزایش می‌یابد و در نتیجه سلامت دهان و دندان تضمین شده و بهبود کارایی دندان را به دنبال دارد.‌ برای اینکه متوجه شویم خود یا فرزندمان به ارتودنسی نیاز داریم باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم.

بهترین زمان برای مراجعه کودک به متخصص ارتودنسی برای ملاقات اول دو سالگی بوده و اولین مراجعه به ارتودنتیست بهتر است در سن هفت سالگی باشد. این کار با فشار مناسب به دندان‌ها صورت می‌گیرد و دندان‌های کج و فاصله‌های نامتناسب بین آنها با اتصال بریس‌ها و براکت‌ها اصلاح می‌شود. دوره درمان ارتودنسی می‌تواند بسته به میزان نامرتب بودن بین یک تا چهار سال متغیر باشد و فرد بعد از انجام ارتودنسی تا آخر عمرش دندان‌های مرتب خواهد داشت. اختلالاتی که برای رفع آنها باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد عبارتند از:

 • اوربایت: وقتی فردی هنگام بستن دهانش دندان‌های بالا روی دندان‌های پایین قرار می‌گیرد. 
 • آندربایت: وقتی دندان‌های فک پایین روی دندان‌های فک بالا قرار می‌گیرد.
 • اپن بایت: وقتی بین دو سطح دندان فاصله وجود داشته باشد.
 • تعداد زیاد دندان: وقتی دندان اضافی داشته باشید.
 • کجی شدید: هنگامی که دندان‌های فرد کج باشد.
 • نامرتب بودن: گاهی هم به علت نامرتب بودن دندان‌ها، روی هم قرار نمی‌گیرند.

 ارتودنسی در انواع مختلفی وجود دارد. نوع ثابت به گونه‌ای است که براکت‌ها روی دندان چسبیده بوده و در نوع متحرک براکت‌ها به دندان می‌چسبند و از آن جدا نمی‌شوند. ارتودنسی لینگوال، نوع دیگری از ارتودنسی بوده که بریس‌ها در لایه داخلی دندان که به سمت زبان است وصل می‌شود. از روش‌های جدید ارتودنسی، دیمون است در این نوع ارتودنسی از براکت‌های روشن استفاده می‌شود که می‌تواند در بین دندان‌ها سیم‌ها را حرکت دهد و به صورت خودکار به دندان‌ها فشار وارد کند. 

در این روش در مدت زمان کمتری به نتیجه می‌رسید. ارتودنسی سرامیکی نوع دیگری از ارتودنسی محسوب می‌شود که از براکت‌های شفاف و هم‌رنگ دندان استفاده می‌شود. نوع دیگر ارتودنسی که به آن ارتودنسی کوتاه‌مدت گفته می‌شود برای افرادی توصیه می‌شود که دوست دارند طول دوره درمان کوتاه‌تری داشته باشند و درد زیادی را متحمل نشوند. 

خدمات زیبایی در کلینیک 

از خدمات دیگر که در کلینیک مهرآوید به بیماران و افرادی که به زیبایی لبخند اهمیت خاصی می‌دهند خدمات زیبایی است. اصلاح طرح لبخند، ونیر دندان، لمینت، بلیچینگ از خدمات دیگری است که در این کلینیک به بیماران ارائه می‌شود. لبخند زیبا باعث می‌شود اعتماد به نفس فرد افزایش یابد؛ چرا که کوچکترین نقص، روی چهره فرد و اعتماد به نفس او تاثیر می‌گذارد. عوامل خاصی روی زیبایی لبخند تاثیر می‌گذارند که عبارتند از: فرم یا نسبت طول و عرض دندان‌ها، هماهنگی خطوط لثه‌ای، به‌ هم ریختگی یا نامرتبی دندان‌ها، حذف فواصل بین دندانی، ناهماهنگی‌های لبه‌ای دندان‌ها و کوتاه و بلند بودن لبه دندان‌ها نسبت به هم.

نوعی از درمان‌های زیبایی، کامپوزیت دندان و لمینت دندان هستند که فرد با کمک آنها می‌تواند دندان‌های سفید و سالم داشته باشد. ونیر و لمینت لایه نازکی هستند که به رنگ دندان بوده و از مواد باکیفیتی تهیه می‌شوند که روی دندان فرد چسبانده می‌شود. با استفاده از این روش‌ها فواصل بین دندان‌ها پوشیده می‌شود. برای این کار دو نوع روکش وجود دارد که به روکش کامپوزیتی و روکش پرسلن معروف هستند. روکش کامپوزیتی به مواد سفید رنگ رزینی گفته می‌شود که دندانپزشک با آن دندان را پر می‌کند. روکش پرسلن همان روکش چینی است که در لابراتوار ساخته می‌شود. 

یکی دیگر از درمان‌های زیبایی که توسط دندانپزشکان زیبایی ارائه می‌شود بلیچینگ است که از مواد اکسیدکننده مانند پراکسید هیدروژن دندان‌ها استفاده شده و با آن دندان‌ها را سفید می‌کنند و به این ترتیب بدرنگی دندان که به علت عادات بد غذایی و رعایت نکردن بهداشت فردی و کشیدن سیگار ایجاد می‌شود را رفع می‌کنند. 

هزینه های درمانی دندانپزشکی مهرآوید

در این کلینیک، پزشکان فوق تخصص دندانپزشکی در تخصص‌های مختلف، بهترین خدمات را به بیماران ارائه می‌کنند. هزینه‌های درمانی با توجه به تجهیزات و خدماتی که ارائه می‌شود متفاوت است و مطابق با هزینه‌های اعلام شده بروزرسانی می‌شود. اخیرا امکانی فراهم شده است که با استفاده از کیف پول الکترونیک می‌توانید با تعرفه آزاد در بخش زیبایی و دندانپزشکی بهره‌مند شوید.‌ این کیف پول قابل فروش نیست و شرایط استفاده از آن به این ترتیب است که شما هر روز بین ساعت ۹ صبح تا ۱۴ عصر می‌توانید از این کارت الکترونیک استفاده کنید و در ساعات دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید.‌ 

شما با استفاده از این کارت می‌توانید ۲۰ درصد از هزینه‌هایی که تحت پوشش بیمه نیستند را کاهش دهید. از مزایای این کارت این است که افراد دیگر هم می‌توانند از کارت شما استفاده کنند؛ اما در صورتی که این کارت مخدوش یا شکسته شود، غیرقابل استفاده است. برای دریافت این کیف پول ابتدا باید مشخصات خود را به پذیرش کلینیک دندانپزشکی در پیروزی ارائه کرده و کارت را از آنها دریافت کنید‌.

کلینیک دندانپزشکی مهراوید از جمله کلینیک‌های خصوص است که با کادری مجرب و با دارا بودن جراح دندانپزشک آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز است. این کلینیک با امکانات منحصر به فردش در شرق تهران قرار دارد. اگر شما هم قصد دارید برای رفع مشکلات دندانی به کلینیک دندانپزشکی شرق تهران مراجعه کنید که قادر باشد خدمات مختلفی را ارائه کند توصیه ما کلینیک مهرآوید است. شما می‌توانید حتی برای گرفتن دریاف دندانپزشکی به صورت آنلاین هم اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه‌های خدمات این کلینیک به سایت دندانپزشکی ما مراجعه کنید یا با همکاران ما به شماره ۷۷۴۷۸۷۸۷ ۰۲۱ تماس بگیرید تا از راهنمایی‌های همکاران ما بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

کلینیک مهرآوید در کجا قرار دارد؟

کلینیک مهرآوید در شرق تهران و در محله پرستار و در کنار گذر پیروزی و پلاک ۲۳۰ قرار دارد.

چه خدماتی در کلینیک به بیماران ارائه می‌شود؟

در این کلینیک انواع خدمات دندانپزشکی مربوط به ایمپلنت، دندانپزشکی اطفال، دندانپزشکی تحت بیهوشی، ترمیمی و زیبایی دندان، ارتودنسی، رادیولوژی، پروتز و درمان ریشه دندان ارائه می‌شود.