بهترین مارک های ایمپلنت دندان در ایران کدامند ؟

بهترین برند ایمپلنت دندان

برندهای بسیار زیادی هستند که مسئولیت آن‌ها تولید قطعات و سیستم‌هایی ایمپلنتی است که بتوانند ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشند. این کمپانی‌ها در کیفیت، دوام، استفاده از فناوری‌های نوین و قیمت با یکدیگر رقابت می‌کنند. برخی از این برندها تازه‌ وارد بازار شده‌اند و برخی دیگر سال‌ها است در این عرصه رقابت می‌کنند. از آنجایی که متخصصان ما از بهترین مارک ایمپلنت دندان برای زیبا کردن لبخند شما استفاده می‌کنند، در این مقاله به معرفی بهترین نمونه‌ها برای شما می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین مارک‌های ایمپلنت دندان

انتخاب بهترین مارک های ایمپلنت دندان از میان فهرست جهانی که هر کدام به دلایلی شهرت دارند، کار ساده‌ای نیست. ‌در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ شرکت با یکدیگر رقابت می‌کنند و اگر شما در این زمینه تخصص نداشته باشید، نمی‌توانید میان آنان تفاوتی قائل شوید. آنچه در ادامه می‌خوانید، معرفی ۱۱ برند برتری است که از آن‌ها در ایران استفاده می‌شود.

1- ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر

ایمپلنت زیمر یکی از برترین برندهای ایمپلنت بوده که در سراسر دنیا از معروفیت زیادی برخوردار است و بسیاری از افراد آن را به عنوان بهترین مارک ایمپلنت دندان می‌شناسند. تولیدکنندگان این محصول با کمک پیشرفته‌ترین فناوری‌ها توانسته‌اند ایمپلنتی تولید کنند که بتواند برای بیماران متفاوت مناسب بوده و در عین حال، عمر زیادی نیز داشته باشد. این برند از لحاظ قیمت مقرون‌به‌صرفه است و وقت کمی نیاز است تا تهیه شود و در دهان بیمار قرار‌ بگیرد. علاوه بر این موارد، استفاده از آن توسط دندانپزشکان به راحتی صورت می‎گیرد و یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن به شمار می آید.

2- ایمپلنت cmi

ایمپلنت cmi محصول کمپانی نیوبایوتک کره‌ای است که عمر چندانی از تأسیس آن نمی‌گذرد. ویژگی این محصول آن است که عمر بالایی دارد و به دلیل نحوه تولید آن به دریل کمتری نیاز است و به این ترتیب، مانع از تحلیل فک و استخوان می‌شود.

3- ایمپلنت SPI

اسپیرال یا SPI ایمپلنتی استاندارد و محصول کمپانی Alpha Bio Tec است. ویژگی ایمپلنت SPI اتصال آن به سطح استخوان است و برای این که متناسب با انواع دندان‌ها باشد، در ۵ قطر و ۵ طول متفاوت تولید می‌شود. از نظر شکل رئوس نیز دارای نوع مخروطی و مستقیم است که بتواند برای افراد بیشتری قابلیت استفاده داشته باشد.

4- ایمپلنت استرا

کمپانی استرا یک‌ محصول ساده و قابل ‌اعتماد تولید کرده است که با کمک کمترین تعداد قطعات می‌تواند بیشترین انعطاف را برای بیمار و پزشک داشته باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که ایمپلنت استرا می‌تواند استخوان حاشیه‌ای را حفظ کند و مناسب برای هر دندان یا فکی باشد. این ایمپلنت اغلب با کمک جراحی یک یا نهایتاً دو مرحله‌ای کار گذاشته می‌شود و در حقیقت، یکی از نمونه‌های بسیار زودرس است.

5- ایمپلنت اشترومن

معتبرترین، محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین برند ایمپلنت دندان که رتبه یک محصولات مشابه را به خود اختصاص داده، ایمپلنت اشترومن یکی از بهترین مارک های ایمپلنت سوییسی است. این محصول از باکیفیت‌ترین مواد و با کمک به‌روزترین فناوری تولید‌ می‌شود‌. این کمپانی هم محصولات فوریتی و هم طیف وسیعی از نمونه‌های مختلف را به بازار عرضه کرده و از دید برخی از صاحب نظران به نوعی بهترین مارک ایمپلنت دندان است.

6- اینترالاک

ایمپلنت برند اینترالاک از سال ۲۰۰۱ در کشور امریکا تولید شده و تاکنون نزدیک به ۲۶ ایمپلنت را در سطوح مختلف استخوانی یا بافتی به بازار ارائه کرده است. محصولات این کمپانی با اشکال مختلفی در ناحیه رأس تولید می‌شوند که مخروطی یا صاف هستند. ایمپلنت اینترالاک با ذرات نانو ساخته می‌شود و چون کاشت آن بدون درد است، عفونت پس از درمان ندارد و زمان بهبود آن بسیار کوتاه است. از این رو، این ایمپلنت توانسته است محبوبیت زیادی پیدا کند.

آشنایی با روشهای جلوگیری از عفونت ایمپلنت
ادامه مطلب

7- ایمپلنت آرگون

کمپانی آرگون توانسته است به مدت 20 سال یکی از نام‌های معروف در صنعت ایمپلنت باشد و گاهی به عنوان بهترین مارک ایمپلنت دندان خطاب شود. ایمپلنت آرگون ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به اتصال مخروطی‌ ۱.۵ درجه‌ای بین ایمپلنت و اباتمنت اشاره کرد. این ویژگی باعث می‌شود تا استخوان به ‌سلامت رشد کند و برای مدت طولانی بتواند ایمپلنت را در دهان نگه دارد. این محصول آلمانی توانسته است بازار بیش از ۱۷ کشور را به دست آورد و محصولات خود را به آنان عرضه کند.

درباره انواع ایمپلنت آلمانی در مطلب دیگری مفصلا صحبت کردیم که میتوانید آن را مطالعه کنید.

8- ایمپلنت اى دى ای (IDI)

ایمپلنت اى دى ای (IDI) لقب اولین دندان فوری را به خود اختصاص داده است. هدف تولیدکنندگان رفع مشکل شکست ایمپلنت‌های دندانی بوده است که سایر برندها به آن دچار شده‌اند. متخصصانی که این محصول را ارائه کرده‌اند، همگی از دندانپزشکان خبره هستند و تلاش کرده‌اند تا در این محصول مشکلات بیومکانیکی سایر ایمپلنت‌ها را حل کنند.

9- ایمپلنت ای سی ایکس

شاید اگر به ‌ظاهر این ایمپلنت‌ها نگاهی بیندازید، از نظر شما هیچ تفاوتی با سایر برندها نداشته باشد. با این ‌حال، مزیت اصلی ایمپلنت ای سی ایکس آلمانی در این است که با کمک کامپیوتر شبیه‌سازی آن در قالب دندان انجام می‌شود و طراحی آنان بیومورفیک و روش اعمال غیر تهاجمی است. در نتیجه، با این ایمپلنت دندان ، ایمنی بافت‌های نرم و استخوانی تضمین می‌شود و به پیوند سرعت می‌بخشد.

10- ایمپلنت بایوتک فرانسه

ایمپلنت بایوتک

این برند که از سال ۱۹۸۷ مشغول به کار کرده، توانسته است ۱۷ مدل ایمپلنت را در رأس‌های مختلف مخروطی و مستقیم در سطح استخوانی ارائه کند. اکنون نزدیک به ۱۳ کشور از جمله ایران از محصولات ایمپلنت بایوتک فرانسه استفاده می‌کنند.

قبل از صحبت درباره کشورهای سازنده ایمپلنت، پیشنهاد می کنم سری هم به مطلب بهترین مرکز ایمپلنت در تهران بزنید.

بهترین ایمپلنت ساخت کدام کشور است؟

کشورهای مختلفی وجود دارند که مهد کمپانی‌های تولید ایمپلنت هستند. هرچند این صنعت در سراسر جهان گسترده است؛ اما برخی از کشورها توانسته‌اند در این میان رقبای خود را کنار بزنند و بهترین مارک ایمپلنت دندان را از آن خود کنند. سوییس، چین، فرانسه، آمریکا و آلمان از جمله کشورهایی هستند که بیشترین نرخ تولید ایمپلنت را دارند؛ اما این امریکا و آلمان هستند که قسمت اعظم بازار را در دست گرفته‌اند.

اگر تمایل دارید بدانید که بهترین ایمپلنت ساخت کدام کشور است؟ باید اطلاع داشته باشید که سهم کشور امریکا از بازار گسترده ایمپلنت‌های دندانی در ۱۰ ‌برند برتر خلاصه شده که اشترومن و زیمر از جمله آنان محسوب می‌شوند. از طرف دیگر، آلمان نیز با داشتن 5 برند برتر مانند آرگون و ای سی ایکس توانسته است در این میدان در کنار امریکا حرکت کند. در مقاله ای دیگر به شکل کامل بهترین برند ایمپلنت آمریکایی را بررسی کردیم که توصیه میکنم آن را مطالعه کنید.

بهترین برند ایمپلنت آلمانی را بشناسید! + قیمت ایمپلنت آلمانی
ادامه مطلب

بهترین نوع ایمپلنت در ایران

بهترین نوع ایمپلنت در ایران

زمانی که قرار است برای ایمپلنت دندانی اقدام کنید، تنها بهترین مارک ایمپلنت دندان نیست که اهمیت دارد، بلکه جنس این ایمپلنت‌ها نیز بسیار مهم هستند. برخی از این محصولات می‌توانند از جنس سرامیک، چینی، تیتانیوم و یا زیرکونیا باشند. درست است که هر کدام از این محصولات ویژگی خاصی دارند؛ اما ما در اینجا به معرفی دو نمونه منحصر به‌ فرد می‌پردازیم.

تیتانیوم و آلیاژهای تیتانیوم

یکی از بهترین نوع ایمپلنت در ایران از جنس تیتانیوم است که در صنعت ایمپلنت از آن به‌ عنوان استاندارد طلایی یاد می‌شود. ایمپلنت‌ها یا از عناصر کمیاب خالص تیتانیوم مانند آهن، نیتروژن، اکسیژن و کربن تولید می‌شوند یا حاوی آلیاژ تیتانیوم با آلومینیوم یا وانادیم برای استقامت در برابر خوردگی و عملیات حرارتی هستند. همچنین تیتانیوم خالص نیز دارای کیفیت مکانیکی بسیار بالایی است.
تنها نکته‌ای که در مورد این جنس باید بدانید، این است که برخی بیماران به دلیل این که به فلز حساسیت دارند، ممکن است نتوانند از آن در دهان خود بهره ببرند. با این‌ حال، در سراسر دنیا افراد بسیار زیادی دندانی از جنس تیتانیوم دارند که از عمر بسیار زیادی نیز برخوردار است. در صورتی‌ که فرد به دلیل حساسیت نتواند از این محصول در دهان خود بهره ببرد، لازم است از محصولات زیرکونیایی استفاده کند.

زیرکونیا

برخی از تولیدکنندگان بهترین مارک ایمپلنت دندان از زیرکونیا استفاده می‌کنند. این محصول زمانی به کار می‌رود که نگران ایجاد حساسیت در بیمار به دلیل استفاده از آلیاژی مانند تیتانیوم هستیم. با این ‌وجود باید بدانید این محصول از استقامت بالایی در برابر خوردگی برخوردار است و نارسانای خوبی برای انتقال حرارت محسوب می‌شود. هرچند عمر استفاده از این ماده اولیه در صنعت ایمپلنت کم بوده؛ اما از مزایای آن این است که فلز از طریق لثه نمایان نمی‌شود و احتمال تحلیل لثه و استخوان در این شیوه بسیار کم است.
تنها نکته‌ای که باید در زمینه ایمپلنت‌ها از جنس زیرکونیا بدانید، این است که به دلیل آن که نمی‌توان آن‌ها را در عمق لثه قرارداد، نحوه کارگذاری آن تهاجمی و به ‌صورت عمل جراحی خواهد بود. همچنین دوره نقاهت آن نسبت به محصولات تیتانیومی بسیار طولانی‌تر است. ایمپلنت با جراحی و به کمک بررسی زاویه صحیح باید در جای خود قرار گیرد و حجم استخوان نیز در پیوند نهایی بسیار اهمیت دارد. در محلی که حجم استخوان کم است، باید از تیتانیوم استفاده کرد تا بتوان پیوند استخوان را نیز هم‌زمان انجام داد.

سخن نهایی

داشتن لبخندی زیبا نیازمند آن است که ظاهر دندان‌های شما نیز مرتب و به همان اندازه زیبا باشد. برای این کار دندانپزشکان اغلب توصیه می‌کنند که از ایمپلنت برای داشتن خنده‌ای زیبا بهره ببرید. اگر شما نیز کاندید ایمپلنت دندان هستید، باید بدانید که تنها قیمت نباید مد نظرتان باشد. کیفیت حرف اول را می‌زند و تضمین می‌کند که عمر ایمپلنت شما چقدر باشد.
بهترین مارک ایمپلنت دندان که دندانپزشکان سایت ما به شما معرفی می‌کنند، تضمین می‌کند که هم لبخندتان زیباتر خواهد شد و هم محصولی باکیفیت در دهان شما قرار داده خواهد شد که متناسب با همه شرایط شما خواهد بود. پس هم اکنون برای داشتن لبخندی زیبا اقدام کرده و به کلینیک ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *