لمینت
 • دارای عمر طولانی
 • مقاومت بالا در برابر لک
 • طرح لبخند زیباتر
 • بالا رفتن مقاومت دندان
تماس با ما فرم نوبت‌دهی

 

لمینت زیبایی دندان

لمینت دندان یکی از شناخته شده ترین روش های طراحی لبخند است. اگر شما هم در خصوص هزینه لمینت دندان و روش های انجام آن به اطلاعات نیاز دارید می توانید با درخواست مشاوره و یا تماس با ما از آخرین تعرفه های لمینت در تهران آگاه شوید. بسیاری از افرادی که با لبخندشان مشکل دارند و فکر می کنند که لبخند زیبایی ندارند به کلینیک دندانپزشکی مهرآوید مراجعه میکنند و از بهترین دندانپزشک زیبایی تهران برای ترمیم یا اصلاح طرح لبخند خود با استفاده از لمینت دندان کمک می گیرند.

مراحل لمینت دندان در سال 1403

همانند سایر خدمات دندانپزشکی مثل ایمپلنت یا ارتودنسی تعرفه لمینت دندان هم نسبت به نوع خدمات متغیر است و تنها از طریق مشاوره با کارشناسان می می‌توانید از آن مطلع شوید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان را می‌توان به کاشت ناخن مصنوعی تشبیه کرد. ابتدا قالب‌گیری دندان انجام می‌شود و سپس یک لایه چسب سرامیکی روی سطح دندان چسبانده می‌شود که تاثیر زیادی در زیبایی لبخن خواهد داشت. برای انجام عمل لمینت باید به یک متخصص زیبایی دندان مراجعه کنید.

انواع لمینت دندان چیست؟

انواع لمینت دندان شامل موارد زیر می شود:

 • لمینت سرامیکی زیرکونیا
 • لمینت فلدسپاتیک
 • لمینت IPS EMAX
 • لمینت شیشه ای سرامیکی
 • لمینت متحرک

یکی دیگر از انواع لمینت، لمینت دندان خرگوشی می باشد که برای آشناییی با ان می توانید مطلب مربوطه را بخوانید.

مزایای لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

 • دارای عمر طولانی
 • مقاومت بالا در برابر لک
 • طرح لبخند زیباتر
 • بالا رفتن مقاومت دندان

به نقل از سایت دندانپزشکی مبین یکی از مهم ترین مزایای این روش کم تهاجمی بودن آن نسبت به کامپوزیت است:

 معمولا برای نصب لمینت های دندانی باید مقداری از تاج دندان تراش داده شود اما میزان این تراش نسبت به روش های مشابه کمتر می باشد و آسیب چندانی به دندان ها وارد نمی شود.

تفاوت های لمینت و کامپوزیت

 

ونیر کامپوزیت هم یک نوع روکش دندان است اما تفاوت‌های زیادی با لمینت دندان دارد:

 • طرفداران لمینت بیشتر است چرا که طبیعی‌تر هستند
 • به همان دلیلی قبلی قیمت لمینت هر دندان بالاتر از کامپوزیت است
 • کامپوزیت نیازی به تراشیدن دندان ندارد
 • کامپوزیت را خود دندانپزشک می‌سازد اما لمینت را دندانسازی‌ها می‌سازند
 • رنگ کامپوزیت سریع‌تر تغییر می‌کند
 • طول عمر لمینت بیشتر از کامپوزیت است

چه عواملی در قیمت لمینت تاثیرگذار است؟

 • نوع لمینت
 • تعداد دندان
 • تخصص دندانپزشک
 • موقعیت جغرافیایی
 • هزینه لابراتوار
 • هزینه های اضافی
 • دستمزد متخصص

قیمت لمینت دندان

چرا قیمت لمینت هر دندان از کامپوزیت بیشتر است؟

 • مهم‌ترین دلیل این است که لمینت‌ها کیفیت و طول عمر بیشتری نسبت به کامپوزیت دارند
 • مراحل نصب لمینت سخت‌تر و پیجیده‌تر است
 • لمینت‌ها چون در حوزه زیبایی لبخند حساب می‌شوند در نتیجه بیمه هزینه آن‌ها را به عهده نمی‌گیرند

شیوه قرارگیری لمینت

یکی از تفاوت های مهم هزینه لمینت و کامپوزیت شیوه قرارگیری آن ها می باشد، روش لمینت احتیاج به آماده‌سازی دندان ها دارد و اگر برای نصب احتیاجی به تراشیدگی ریشه دندان نباشد لمینت ونیر به کار می‌رود، این نوع لمینت تشکیل شده از موادی است که با رنگ دندان طبیعی سازگاری دارد و برای بهبود سازی فرم و تحول رنگی دندان یا از بین بردن فاصله میان دندان ها به کار می ‌رود، علاوه بر این کسانی که دندان های شکسته دارند از این طریق می توانند مشکل را برطرف کنند، لمینت به صورت یک پوشش باریک روی لایه دندان نصب می شود و ایراد دندان را برطرف می ‌کند، این تکنیک به دو روش نصب خواهد شد؛

نخستین روش این است که دندانپزشک ریشه دندان را به میزان بسیار کمی تراش می دهد طوری که این تراشیدگی صدمه ای به عاج دندان نمی رساند و بعد لمینت قرار می گیرد تا به ریشه دندان اتصال یابد.

در روش دوم دندانپزشک بدون این که تراشیدگی را ایجاد کند روکش لمینت را روی دندان می چسباند تا به ریشه دندان برخورد کند.

بهترین لمینت در تهران
عکس لمینت دندان

روش قرارگیری کامپوزیت

دندانپزشک روش لایه گذاری برای قرارگیری کامپوزیت ونیر روی دندان ها به کار می برد و جهت محکم کاری سطح از لیزر پزشکی استفاده می ‌کند و بعد برمبنای حرفه ویژه خود فرم پایانی لایه کامپوزیت را با پولیش کاری روی دندان به وجود می آورد، در این مرحله نامتعادل بودن سطوح دندان برطرف می‌ شود.

 متریال لمینت دندان

در حال حاضر لمینت از لحاظ متریال و مواد به کار رفته به دو دسته ونیر کامپوزیت و ونیر سرامیکی تقسیم‌ می شود، متریال لمینت از سرامیک است چرا که باعث بالارفتن مقاومت ماندگاری آن در برابر زدگی، فشار و سایش می ‌شود، بنابراین یکی از عواملی که روی هزینه لمینت و کامپوزیت تأثیر می گذارد جنس و مواد به کار رفته می باشد، جنس کامپوزیت دندان که برای برای تولید رزین مورد استفاده قرار می گیرد فیلر و پلاستیک است که در حد لمینت سرامیکی استحکام ندارد، به همین دلیل قیمت لمینت و کامپوزیت برای هر کدام از دندان افزایش پیدا می‌ کند، متریال رزین کامپوزیت تشکیل شده از مواد ارزان قیمتی است.

پیرو همین موضوع بد نیست اشاره ای هم داشته باشیم به نکته ای از سایت farahzaddentalclinic.ir

Types of dental laminates are generally divided into two categories in terms of type of material: ceramic laminate and composite laminate, which are very different from each other. For example, ceramic laminate is made of ceramic or so-called porcelain and requires natural teeth to be installed on the teeth.

 استحکام و مقاومت در برابر زدگی، فشار 

یکی دیگر از علت‌های تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت استحکام  آن ها در برابر زدگی، تغییر رنگ و سایش می باشد، با توجه به اینکه تا حدودی ماندگاری لمینت و کامپوزیت به رعایت تمامی مراقبت ها توسط بیمار بستگی دارد ولی ممکن است در بعضی از شرایط لمینت دچار پریدگی ‌شود، ولی به طور کلی لمینت تشکیل شده از موادی است که استحکام زیادی دارد.

 استحکام و مقاومت لمینت در برابر زدگی

بعد از انجام لمینت دندان پزشک توصیه های لازم را به بیمار می کند تا دچار مشکلی نشود، معمولاً پس از انجام این عمل بیمار باید تا مدت زمان کوتاهی غذاهای نرم و آبکی را استفاده کند ولی بعد از نصب لمینت سرامیکی هیچ محدودیتی در خوردن غذا ندارید، با توجه به اینکه کامپوزیت استحکام کمتری در برابر فشار دارد موقعی که این عمل را انجام می دهید بهتر است با دندان های مربوطه هیچ غذایی را نخورید.

مقاومت دربرابر تغییر رنگ

استحکام در برابر تحولات رنگ یکی از علت های تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت می باشد، زرد‌شدن دندان اغلب در شیوه کامپوزیت رایج است هرچند زرد شدن دندان تا حدودی بستگی به مواد استفاده شده مانند کافئین و مصرف دخانیات دارد، هرچه استفاده از این مواد بیشتر باشد کامپوزیت تحت تأثیر بیشتری قرار می ‌گیرد، ولی لمینت سرامیکی قادر است مدت زمان زیادی را بدون تغییر رنگ دوام بیارد.

 دستمزد دندانپزشک

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در هزینه لمینت و کامپوزیت دستمزد دندانپزشک می باشد، در واقع باید اولویت خود را انتخاب دندانپزشک مجرب و ماهری قرار بدهید در این صورت دچار عوارض و مشکلات پس از عمل نخواهید شد، دندانپزشکانی که کاشت لمینت و بهترین کامپوزیت دندان را انجام می ‌دهند اگر از سابقه بیشتری برخوردار باشند و از مواد با کیفیت استفاده کنند هزینه بیشتری را دریافت می‌ کنند، اما در عوض بیمار نتیجه بهتری از عمل می گیرد و ماندگاری دندان افزایش پیدا می کند، لازم به ذکر است که لمینت هزینه بیشتری دارد زیرا دندان پزشک در بعضی شرایط باید ریشه دندان را تراش بدهد.

در صورتی که دندانپزشک تراش زیادی را روی دندان انجام بدهد طوری که به عاج برخورد کند اتصال قوی ندارد.

 محل نصب ونیر دندان 

هزینه لمینت و کامپوزیت امکان دارد بستگی به شهر و کشوری داشته باشد که در آن زندگی می کنید، علاوه بر این مراحل کار و خدماتی که از سوی کلینیک ارائه می ‌شود تأثیر زیادی در هزینه دارد.

تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت
عکس لمینت دندان

 آماده سازی ونیر لمینت و تکنولوژی به کار رفته در آن 

طراحی و تولید کامپوزیت توسط دندانپزشک صورت می ‌گیرد، در واقع حرفه دندانپزشک در ساخت و پولیش تأثیر زیادی دارد ولی تکنولوژی ویژه ای برای طراحی کامپوزیت به کار نمی رود، اگر ونیر لمینت در لابراتور با روش‌های منحصر به فردی ساخته شود تا با دندان های فرد منطبق باشد یکی از علت‌های تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت است.

 شرایط به کارگیری لمینت

درصورتی که قصد انجام لمینت را دارید باید بدانید که شرایط استفاده از آن را دارید یا خیر، در این صورت برای بکارگیری از این تکنیک شرایط زیر را مورد توجه قرار بدهید

 • سالم بودن فک و لثه، در صورتی که فک فرد ایراد داشته باشد یا دندان‌های آن باید ارتودنسی شود، نمی ‌تواند از این روش استفاده کند
 • کسانی که پوشش دندان آن ها به میزان لازم نمی ‌باشد، نمی توانند روش لمینت دندان را استفاده کنند
 • یکی از اساسی ترین مواردی که باید مورد توجه قرار دهید این است که عادت دندان قروچه کردن را نداشته باشید زیرا این امر باعث شستگی لمینت خواهد شد و ماندگاری آن کاهش پیدا می ‌کند

بعضی از افراد به علت تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت  اطلاعات دقیقی در رابطه با انتخاب صحیح آن ها ندارند، در این صورت لمینت و کامپوزیت هرکدام دارای مزایایی هستند، برخی از مزیت های لمینت به صورت زیر درج شده است؛

 رنگ دندان 

 رنگ دندان 

یکی از مزایای بسیار مهم لمینت این است که رنگ آن بدون تغییر می باشد و با رنگ طبیعی دندان سازگاری دارد، کسانی که به علت مصرف زیاد دخانیات دندان‌های زردی دارند می‌ توانند از طریق انجام لمینت لبخندی زیبا را ایجاد کنند.

 عملکرد لمینت 

در بعضی شرایط این تکنیک باعث برطرف کردن پوسیدگی دندان می شود. افرادی که مشکل دندان دارند با انجام و پرداخت یکی از روش های هزینه لمینت و کامپوزیت می توانند مشکل خود را برطرف کنند و دندان هایی زیبا داشته باشند.

نوع لمینت

لمینت دندان دارای انواع گوناگونی است که روی قیمت آن تأثیر می ‌گذارد، برخی از انواع لمینت شامل لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی است و بعد از آماده سازی در لابراتور تهیه می ‌شود، به همین علت این شیوه‌ غیرمستقیم است و ظاهری بسیار زیبا دارد همچنین ماندگاری آن بیشتر است، مواد به کار رفته در آن کامپوزیت می باشد و در خود مطب آماده سازی خواهد شد. به کارگیری ونیر کامپوزیت یک روش مستقیم است، در صورتی که دندان های شما خیلی زرد است نمی توانید این روش را استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می ‌شود هزینه لمینت و کامپوزیت به نسبت همدیگر تفاوت زیادی داشته باشد مربوط به کیفیت و مرغوبیت آن ها است، در واقع لمینت کیفیت زیادی دارد و شیوه قرار گیری آن روی طرح لبخند نقش بسیار مهمی دارد، لذا قرارگیری آن نیاز به حرفه و مهارت زیادی دارد.

بهتر است بدانید که بیمه هزینه لمینت و کامپوزیت را بر عهده نمی گیرد چراکه قرارگیری آن ها به منظور زیبایی صورت می گیرد.

 

چه کسانی نمی توانند از روش لمینت استفاده کنند؟

اغلب افراد به دلیل تفاوت هزینه لمینت و کامپوزیت نمی ‌دانند که چه روشی را برای زیبایی دندان خود انتخاب کنند، در این صورت با مراجعه به سایت مهرآوید که بهترین کلینیک دندانپزشکی شرق تهران است، می توانید بهترین تصمیم را در این خصوص بگیرید.

افرادی که دندان های آن ها به طرف فک جلویی می باشد، کسانی که مرتب دندان ها را مسواک نمی زنند، کسانی که عادت به سایش دندان‌ یا همان دندان قروچه دارند و کسانی که دندان های نامنظمی دارند بهتر است از روش لمینت استفاده نکنند.

در واقع هزینه لمینت و کامپوزیت بر اساس عوامل گوناگونی بالا است، در این خصوص باید روشی را انتخاب کنید که نتیجه مطلوبی از آن دریافت نمایید، در صورتی که برای مشکلات دندان خود از تکنیک مطلوبی استفاده نکنید ممکن است دچار مشکلات دیگری شوید.

کلینیک مهرآوید با داشتن بهترین متخصص لمینت دندان می تواند تمامی مشکلات مربوط به دندان هایتان را برطرف کند و شما را به نتیجه دلخواه برساند، در واقع این تکنیک تمام سعی خود را می ‌کند تا هزینه لمینت و کامپوزیت را به حداقل برساند همچنین از مواد مرغوب استفاده می شود، در این صورت از طریق سایت مهرآوید می توانید توسط شماره های تماس تمامی سؤالات خود را بپرسید و در صورت لزوم مشاوره لازم را بگیرید، تا بعد از معاینه روشی مناسب برای شما انتخاب شود.

در پایان از تمامی کسانی که این مقاله را مطالعه نمودند متشکرم و امیدوارم مطالب برای شما لذت بخش بوده باشد.

 

سوالات متداول

1- لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یکی از محبوب ترین روش های زیباسازی دندان ها است. در این روش، پوسته نازکی روی دندان ها کشیده می شود و ظاهر تک تک آن ها از نظر رنگ، اندازه و طول تغییر کرده و زیباتر می شود.

2- قیمت لیمنت دندان چقدر است؟

قیمت لمینت دندان 1402 معمولا از 4.000.000 میلیون تا 10.000.000 تومان برای هر واحد است و قیمت لمینت دندان طرح لبخند 7.000.000 الی 10.000.000 میلیون است. هزینه لمینت دندان در تهران برای کل دهان حدودا 50.000.000 تا 120 میلیون تومان است.

۵ دیدگاه در “لمینت زیبایی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *