دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال
 • محیط جذاب برای کودکان
 • دندانپزشکی تخصصی اطفال
 • مقابله با ترس کودکان از دندانپزشکی
 • خدمات دندانپزشکی بیهوشی
تماس با ما فرم نوبت‌دهی
دندانپزشکی کودکان (اطفال)

دندانپزشکی کودکان (Pediatric Dentistry) کمی با دندانپزشکی بزرگسالان متفاوت است؛ هرچند شباهت‌هایی هم دارد. نکته‌ای که والدین باید بدانند این است که باید بیشتر به متخصصان دندانپزشکی اطفال مراجعه کرد؛ چون دندان‌های کودکان همیشه در حال تغییر است. بنابراین، مهم است که متخصص رشد آنها را نظارت کند تا مطمئن شود که همه‌چیز خوب پیش می‌رود.

توضیح متخصص اطفال راجع به اهمیت دندانپزشکی کودکان:

کلینیک دندانپزشکی «مهرآوید» با تجهیزات روز دنیا و کادری متخصص در زمینه دندانپزشکی کودکان در پیروزی ، آماده ارائه خدمات به کودک دلبند شما در محیطی جذاب و آرامش‌بخش است. در صورت تمایل، همین حالا می‌توانید با تکمیل فرم نوبت‌دهی، زمان مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفالِ ما را رزرو کنید.

 

اما اگر ترجیح می‌دهید ابتدا با خدمات متخصص‌های این حوزه و نکات پیرامون آن آشنا شوید، یا اینکه ببینید چطور باید کودک‌تان را برای اولین ویزیت‌اش آماده کنید، بخش‌های بعد را ببینید.

دندانپزشکی کودکان چیست؟

این رشته یکی از ده تخصص دندانپزشکی است، و شامل تمام زمینه‌های دندانپزشکی بزرگسالان می‌شود که برای کودکان هم (تا زمان نوجوانی‌شان) کاربرد دارد. اما علاوه بر آن، دندانپزشکی اطفال شامل درمان‌ها و مراقبت‌های دندان‌های شیری و چالش‌های زمان رشد هم می‌شود.

 

دندانپزشکان اطفال پس از دوره چهارساله دانشکده دندانپزشکی، دو یا سه سال دیگر ویژه کودک آموزش می‌بینند. این آموزش‌ها علاوه بر مباحث تخصصی دندانپزشکی، روانشناسی کودک را هم شامل می‌شود که آنها را قادر می‌سازد با کودکان بهتر ارتباط برقرار کنند.

مهمترین تفاوت بین دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان، نیاز متخصص‌های معالج کودکان به درک و اجرای اصول روانشناختی صحیح است. به این ترتیب، کودکان تجربه‌های مثبتی از مراجعه به دندانپزشک خواهند داشت و دلهره‌هایشان تا بزرگسالی آنها را همراهی نخواهد کرد.

کلینیک دندانپزشکی کودکان در پیروزی

چرا باید دندانپزشک کودکان مراجعه کرد؟

موضوع اینجاست که نباید صبر کنیم تا دندان درد یا سایر پیچیدگی‌ها کودک را کلافه کند و امان او را ببرد. دلایل مراجعه به متخصص‌های دندانپزشکی کودک فراتر از اینهاست. برخی از مهمترین دلایل مراجعه به دندانپزشک اطفال عبارت‌اند از:

 • صحبت با متخصص برای وضعیت مشکلات جدید یا قدیمیِ سلامت دهان و دندانِ کودک، و نحوه رسیدگی و درمان آنها
 • کسب اطلاعات درباره روش ترک صحیح عادات ناسالمِ دهان و دندان در کودک مانند مکیدن انگشت‌ها
 • بررسی نحوه رشد و تکامل دندان‌ها و فک‌های کودک، و شناسایی مشکلات احتمالی
 • انجام درمان‌های پیشگیرانه مانند فلوراید و سیلانت‌ها
 • معاینه دندان‌ها برای بررسی خطر پوسیدگی
 • شناسایی و اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی در سنین پایین

توضیح دکتر دندانپزشک کودکان راجع به پوسیدگی دندان کودکان:

همچنین ببینید: ایمپلنت دندان در تهران

دندانپزشکی اطفال پیروزی

بهترین سن مراجعه به دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی اطفال

کلینیک دندانپزشکی اطفال
دندانپزشکی تخصصی اطفال
دندانپزشکی تحت بیهوشی

تماس با ما فرم نوبت‌دهی

مراجعه به یک متخصص دندانپزشکی کودک حداقل در دو زمان حیاتی است:

 • وقتی که اولین دندان کودک ظاهر می‌شود.
 • اولین سالگرد تولد کودک.

 

بله؛ وقتی کودک شما هنوز نوزاد است باید به دندانپزشک مراجعه کنید. اصولا بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند که از 6 ماهگی یا همان زمان رویش اولین دندان، برنامه منظمی برای مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفال داشته باشید.

این موضوع به دلیل مشغله‌های گوناگون بعضا از چشم والدین پنهان می‌ماند. گاهی هم افراد به دلیل چالش‌های بردن نوزاد به کلینیک، تا مدتی قید آن را می‌زنند تا کودک بیشتر بزرگ شود. هیچ دندانپزشکی اینکار را توصیه نمی‌کند.

مسئولیت والدین در قبال سلامت دهان و دندان کودک، از زمان درآمدن اولین دندان (و حتی پیش از آن) آغاز می‌شود. مشاهده آمار بالای پوسیدگی و سایر مشکلات دندانی در کودکانی که به زحمت ده سال دارند هم به ما هشدار می‌دهد که مراجعه به کلینیک دندانپزشکی کودکان را نباید به تعویق انداخت.

توضیح دکتر صالحی متخصص دندانپزشکی کودکان در پیروزی :

دندانپزشکی کودکان شرق تهران

خدمات کلینیک دندانپزشکی اطفال

متخصص‌های دندانپزشکی کودک به شکل‌های گوناگونی می‌توانند سلامت دهان و دندان کودک شما را ارائه دهند. انواع درمان‌های این حوزه را در ادامه کوتاه معرفی کرده‌ایم:

تشخیص‌ها و معاینه‌ها

معاینات دندانپزشکی، اشعه ایکس و تصویربرداری کامپیوتری از خدمات اصلی کلینیک‌های این حوزه است. به کمک اینها، متخصص‌های دندانپزشکی کودکان می‌توانند مشکلات دهان و دندان کودک در آینده را به گونه‌ای موثر پیش‌بینی و اصلاح کنند.

از جمله این مشکلات می‌توانیم به به اوربایت، آندربایت، دندان قروچه و بی‌نظمی فک اشاره کنیم. عارضه‌هایی که اصلاح آنها در دوران کودکی هم ساده‌تر است، هم کم‌هزینه‌تر.

آموزش‌های تخصصی

آموزش بهداشت دهان و دندان بخش مهمی از وظایف هر دندانپزشک اطفال است. این متخصص‌ها نه تنها می‌توانند به کودک کمک کند تا اهمیت مراقبت روزانه از دندان‌هایش را درک کند، بلکه می‌توانند اطلاعات جامعی درباره خمیر دندان مناسب، درست مسواک زدن (و آموزش آن به کودک)، رژیم غذایی مطلوب، رفع عادات نامناسب مثل مکیدن شست یا از دهان نفس کشیدن و … را در اختیار والدین قرار دهند.

توضیح دکتر دندانپزشک کودک راجع به بهداشت دهان و دندان:

تمیز کردن دندان‌ها

در یک کلینیک دندانپزشکی کودکان، شست‌وشوی تخصصی دندان‌ها هم برای کودکان در جلسه‌های مدون انجام می‌شود. تمیز کردن عمیق دندان‌ها به صورت روتین بسیار مهم است. چون کودکان به دلیل مصرف بیش از حد قند و رعایت نه‌چندان سفت و سخت بهداشت دهان و دندان، بیشتر مستعد پوسیدگی دندان هستند.

در طی این پروسه ساده، متخصص دندانپزشکی کودکان هرگونه پلاک ایجادشده روی دندان‌ها را (که بعدا به جرم تبدیل می‌شدند) را پاک می‌کند و از بین می‌برد.

دندانپزشکی کودکان در پیروزی

فلورایدتراپی

فلوراید نمی‌تواند به تنهایی از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند، اما به استحکام مینای دندان کمک کرده و بسیار مفید است. در فلورایدتراپی، متخصص دندانپزشکی اطفال مینای دندان‌های جدید کودک را تقویت کرده و مقاومت آنها در برابر پوسیدگی را افزایش می‌دهد.

 

فلورایدتراپی با ژل، کف یا وارنیش دندان انجام می‌شود. خبر خوب این است که این درمان هیچگونه ناراحتی ایجاد نمی‌کند، و به بی‌حسی احتیاج ندارد.

دندانپزشکی کودکان پیروزی

فیشور سیلانت

فیشور سیلانت (Fissure Sealant) یا شیار پوش یکی از درمان‌های پیشگیرانه برای مشکلات دهان و دندان کودکان خردسال است. فیشور سیلانت نام موادی تقریبا سفیدرنگ است، که شیارها دندان‌ها را پر کرده و برای مدتی طولانی (حداقل 5 سال) نمی‌گذارد دندان‌ها از این ناحیه آسیب‌پذیر شروع به پوسیدگی کنند.

این درمان بیشتر برای دندان‌های آسیای بزرگ اول و دوم توصیه می‌شود. دندان آسیای دائمی اول حدود هفت سالگی، و دندان آسیای دائمی دوم حدود 12 سالگی بیرون می‌آیند. حدود همین تاریخ‌ها می‌توانید با متخصصان کلینیک دندانپزشکی کودکان درباره این درمان و دریافت‌اش صحبت کنید.

البته نباید فراموش کرد که پس از اعمال فیشور سیلانت هم کودک همچنان باید از مسواک و نخ دندان استفاده کند.

کشیدن دندان‌ها

کشیدن دندان‌ها نام‌آشناترین درمان در دندانپزشکی اطفال حتی برای خود کودکان است. اما با وجود تعجب برخی والدین، برخی کودکان ممکن است در سنین نوجوانی خود به اینکار احتیاج پیدا کنند، و نه صرفا در سنین پایین.

معمولا وقتی دندان‌ها بیش از حد عفونی می‌شوند یا در دهان جا نمی‌شوند، متخصص کشیدن را توصیه می‌کند. این پروسه می‌تواند برای کودکان دلهره‌آور باشد، اما دندانپزشکان اطفال در کشیدن موفق دندان بدون ترس و نگرانی باتجربه هستند. با استفاده از بی‌حسی موضعی، کودک کمترین درد را احساس نخواهد کرد.

نصب فضانگهدار

پس از کشیدن دندان، ممکن است در کلینیک دندانپزشکی کودکان از «فضانگهدار» هم استفاده شود. فضانگهدار وسیله‌ای است که پس از کشیدن دندان در دهان نصب می‌شود، تا فضای خالی شده برای رشد دندان دائمی با حرکت دندان‌های مجاور پر نشود.

این دستگاه در مواقعی که دندان شیری زودتر از موعد می‌افتد یا دندان دائمی بسیار دیر رشد می‌کند هم احتمال دارد تجویز و در دهان نصب شود.

 

پر کردن دندان‌ها

یکی از رایج‌ترین درمان‌هایی که در مراکز تخصصی دندانپزشکی کودک انجام می‌شود، پر کردن دندان‌های شیری یا دائمی‌ای است که خراب شده‌‌اند. دندان‌های کودکان مستعد پوسیدگی (Decay) هستند؛ اتفاقی که می‌تواند منجر به ایجاد حفره (Cavity) روی دندان‌ها شود.

 

بیشتر اوقات (مخصوصا با تشخیص زودهنگام) این حفره‌ها را می‌توان خیلی سریع و ساده پر کرد، تا دندان درمان شود. برای اینکار، دندانپزشک اطفال دندان عفونی را بی‌حس می‌کند، و بخش‌های آسیب‌دیده را می‌تراشد. سپس، دندان با موادی به انتخاب دندانپزشک و مشورت با والدین پر می‌شود.

آمالگام نقره (با ظاهری تیره و فلزی) و مواد کامپوزیتی (با ظاهری سفید) رایج‌ترین مواد برای اینکار هستند. هر دو بادوام‌اند، و می‌توانند روی دندان را به خوبی ببندند و بپوشانند. شکستگی و عصب‌کشی کردن دندان‌ها سناریوهای دیگری هستند که به این فرآیند احتیاج دارند.

کلینیک دندانپزشکی کودکان در پیروزی

دندانپزشکی کودکان پیروزی

روکش دندان

گاهی پس از حذف بخش‌های پوسیده دندان (و احیانا عصب کشی آن)، دندان دیگر نمی‌تواند به تنهایی عملکرد خود را حفظ کند. در این حالت، متخصصانِ دندانپزشکی کودک از روکش دندان استفاده می‌کنند.

روکش از روش‌های موثر برای ترمیم دندان است، و در دو نوع سفارشی و پیش‌ساخته به کار می‌رود. بسته به موقعیت دندان و سایر شرایط، در کلینیک دندانپزشکی اطفال از روکش‌های فلزی (استیل ضد خش)، سرامیکی یا فلزی با روکش پرسلن استفاده می‌شود.

ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری (Interceptive) از جمله درمان‌های خاصِ دندانپزشکی کودکان است که به متخصص‌ها اجازه می‌دهد روی رشد فک و موقعیت دندان‌ها در کودکان خردسال تأثیر بگذارند.

اینکار در واقع با هدف به حداقل رساندن یا از بین بردن نیاز به ارتودنسی در آینده انجام می‌شود. این درمان‌ها شامل حصار کام، نگهدارنده فضانگهدارها و دیستالایزرها می‌شود.

ارتودنسی

ارتودنسی یکی دیگر از درمان‌های محبوب در کلینیک دندانپزشکی اطفال است. همان‌طور که می‌دانید، این درمان دندان‌ها را صاف می‌کند و ناهماهنگی فک را اصلاح می‌کند. در نتیجه، تقارن صورت و سلامت دهان کودک بهبود می‌یابد.

سنین 9 تا 14 سالگی برای ارتودنسی کودکان و نوجوانان بسیار رایج است، چون دندان‌های دائمی در همین بازه ظاهر می‌شوند. در حالت کلی، تشخیص سریع مشکلات ارتودنسی و رسیدگی به آنها نیز در سنین پایین ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

بریس‌های فلزی، بریس‌های شفاف (سرامیکی) و نگهدارنده‌های ارتودنسی از جمله گزینه‌ها برای ارتودنسی کودکان است.

مدیریت ضربه به دندان

در صورت وارد شدن تروما یا ضربه به دندان‌های شیری کودک (هنگام بازی، فعالیت‌های روزانه و …) هم توصیه می‌شود که به مراکز دندانپزشکی کودک مراجعه کنید. اگر کودک چنین ضربه‌ای را توجه کرد، باید ابتدا مطمئن شد که دندان‌ها جابه‌جا یا لق نشده باشند.

اگر هم دندان افتاده بود، آرامش‌تان را حفظ کنید و اجازه ندهید کودک مضطرب شود. یک تکه گاز استریل روی زخم بگذارید، و سریعا به کلینیک مراجعه کنید. این موضوع به رسیدگی اورژانسی نیاز دارد.

دندانپزشکی کودکان با آرام‌بخش و بیهوشی

بسته به درمان تجویزشده، متخصصان دندانپزشکی کودک حتما از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند تا مطمئن شوند که کودکان در طول عملیات ترمیمی مانند پر کردن دندان و روکش‌ها هیچگونه درد یا ناراحتی را تجربه نکنند.

در کنار آن اما بعضا آرام‌بخش و بیهوشی عمومی هم تجویز می‌شود. کلینیک دندانپزشکی کودکان اینکار را در وهله اول برای کاهش ترس، استرس و خلق تجربه‌ای بدون تروما برای کودک انجام می‌دهد. در وهله دوم، همکاری نکردن کودک می‌تواند روی کیفیت و نتیجه جلسه(های) درمان هم تاثیر منفی بگذارد.

سن کم، ناتوانی‌های جسمی و ذهنی و اضطراب کنترل‌نشدنی به خاطر صدای تجهیزات از جمله موقعیت‌های استفاده از گزینه‌های آرام‌بخش و بیهوشی است.

 

دندانپزشکی کودکان در پیروزی

 

چطور بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان را پیدا کنیم؟

برای اینکه مطمئن شوید یک کلینیک واجد شرایط را برای کودک‌تان پیدا کرده‌اید، باید (یا حداقل بهتر است) ویژگی‌های خاصی را در آن شناسایی کنید. منظورمان چند مرحله بعد از مدارک تخصصی و تجربه دندانپزشک است، برای مثال:

طراحی و اتمسفر کلینیک باید کودک‌پسند باشد

علاوه بر اینکه تخصص دندانپزشک‌ها باید در راستای نیازهای فرشته کوچک شما باشد، خود محیط هم باید طوری طراحی شده باشد که روند مراجعه، ویزیت و درمان را برای کودک به تجربه‌ای سریع و راحت تبدیل کند.

مهمترین نکته این است که وقتی برای اولین بار وارد کلینیک دندانپزشکی کودکان می‌شوید، حس نکنید وارد فضایی بیمارستان‌گونه شده‌اید. فضای کلینیک باید برای کودک جذاب باشد، و کوچکترین احساسات منفی را به او القا نکند.

محل انتظار هم باید حال‌وهوایی گرم و دوستانه داشته باشد. دیوارهایی با طراحی فانتزی و رنگ‌های مناسب (مثلا آبی و مرجانی)، فضای بازی، تلویزیونی که برنامه‌ای مناسب را نمایش می‌دهد و سرویس بهداشتی هم از ویژگی‌های یک کلینیک خوب است. حتی سرراست بودن پلان و مسیرهای واضح هم مهم است.

 

حریم خصوصی در اتاق‌های کلینیک دندانپزشکی اطفال باید کاملا رعایت شود، طوری که اتاقی به اتاقی دیگر دید نداشته باشد. این موضوع به شدت به آرامش و راحتی کودک کمک می‌کند. وجود طرح‌های جالب روی دیواری که صندلی دندانپزشکی روبه‌روی آن است یا نصب تلویزیون روی آن هم نکته مثبتی است.

تجهیزات کلینیک دندانپزشکی کودکان باید مخصوص آنها باشد

کلینیک‌های دندانپزشکی اطفال تجهیزات ویژه‌ای برای کودکان دارند، مانند صندلی دندانپزشکی اطفال یا یک صندلی دندانپزشکی معمولی که روی آن صندلی مخصوص کودکان قرار می‌گیرد، که شبیه صندلی کودک برای ماشین است.

ارگونومی آنها برای کودکان بسیار راحت است. برخی مدل‌ها دارای کمربند ایمنی برای تثبیت کودک در طول درمان هم هستند. البته اینها ساده‌ترین تجهیزاتی است که باید در چنین کلینیک‌هایی ببینید.

یک کلینیک دندانپزشکی اطفال ممکن است از لوازمی مانند بلوک‌های بایت یا گاز گرفتن، تخت‌های نگهدارنده و … و تجهیزات پیشرفته‌تری مانند هدست‌های واقعیت مجازی هم استفاده کند.

خود ابزارهای متخصص دندانپزشکی کودک باید از همین قاعده تبعیت کند، از ژل‌های بی‌حسی طعم‌دار گرفته تا دریل‌ها و سرنگ‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر، بریس‌های مخصوص و غیره.

توضیح دندانپزشکی کودکان راجع به محیط کلینیک دندانپزشکی اطفال:

کارکنان کلینیک باید به خوبی آموزش دیده باشند

گذشته از تخصص و مهارت دندانپزشک برای درمان و رفتار با افراد خردسال، کارکنان کلینیک هم باید طوری آموزش ببینند که با برخورد دلسوزانه و بعضا شوخ‌طبعی‌های دوستانه، باعث شوند تا کودک احساس راحتی کند.

در واقع در کلینیک دندانپزشکی کودکان، باید یک تیم پدودنتیک در خدمت کودک باشد. پرت کردن حواس او (مخصوصا زمانی که خیلی تمایلی به همکاری ندارد) با اسباب‌بازی‌ها و محتوای دیداری/شنیداری مناسب از جمله کارهایی است که کارکنان باید مهارت‌اش را داشته باشند.

حتی پوشش و لباس‌های آنها هم نباید به شکلی باشد که دکتر و بیمارستان را برای کودک تداعی کند. این مورد برای درمان کودکانی با شرایط خاص (مانند اوتیسم) اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند.

یک کلینیک دندانپزشکی اطفال با این ویژگی‌ها حتما می‌تواند تجربه خوشایندی را در ذهن کودک حک کند. اما فراموش نکنید که حتما نظر کودک را هم بپرسید.

آیا اولین جلسه را دوست داشت؟ محیط برای او جذاب بود؟ آیا توانست با دندانپزشک‌اش ارتباط برقرار کند؟ اگر بله، می‌توانید برای جلسه‌های بعد هم به همان کلینیک مراجعه کنید.

دندانپزشکی کودکان در پیروزی

پیش از مراجعه به مطب دندانپزشکی کودک به فرزندمان چه بگوییم و چکار کنیم؟

آماده کردن کودک پیش از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفال هم اقدام ساده دیگری‎ست، که تجربه کلی کودک از این پروسه را ارتقا می‌دهد. برای آماده کردن کودک و جلوگیری از احساسات ناخوشایند، از چنین کارهایی کمک بگیرید:

شفاف و مثبت صحبت کنید

مهم نیست سن کودک چقدر کم است. او باز هم می‌تواند حس‌وحال کلی شما را حدس بزند (و از آن تاثیر بگیرد). پس قبل از مراجعه به کلینیک با لحنی شاد و هیجان‌زده به او بگویید که قرار است کجا بروید.

برای اینکار هم از جمله‌های ساده استفاده کنید، و کاری به موارد فنی و تخصصی نداشته باشید. مثلا به او بگویید: «قراره دوست دندانپزشک‌ات رو ببینی که بهت کمک می‌کنه دهان‌ات رو تمیز نگه داری»

درباره بی‌قراری و حتی گریه کودک در کلینیک هم نگران نباشید. تیم کلینیک دندانپزشکی کودکان برای این اتفاق آمادگی دارد. این موضوع از ویزیتی به ویزیتِ دیگر هم کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر می‌شود.

حس امنیت کودک را بالا ببرید

اگر کودک برای اولین اولین ویزیت اضطراب دارد، به او بگویید که این کاملا طبیعی است و به او بگویید که چقدر به شجاع بودن‌اش افتخار می‌کنید. همچنین، می‌توانید کتاب‌های سرگرم‌کننده درباره دندانپزشکان را برای او بخوانید، تا تصویری ذهنی و آشنا از آن داشته باشد.

ضمنا، اگر کودک‌تان عروسک یا اسباب بازی محبوبی دارد، آن را در اولین ویزیت همراه‌تان بیاورید. این به افزایش حس امنیت کودک کمک زیادی می‌کند.

زمان ویزیت را هوشمندانه تنظیم کنید

زمان مراجعه به کلینیک دندانپزشکی کودکان را طوری تنظیم کنید که کودک کاملا استراحت کرده باشد، گرسنه نباشد و برای یک ماجراجویی جدید آماده باشد!

بدانید چه چیزی منتظر شما و کودک‌تان است

دانستن اینکه روند ویزیت یا درمان چطور قرار است پیش برود، به شما کمک می‌کند فرزندتان را بهتر آماده کنید. ویزیت اول بیشتر مانند یک جلسه آشنایی بین شما و کودک‌تان با متخصص دندانپزشکی اطفال است.

دندانپزشک خود را معرفی می‌کند، و نگاهی سریع به دهان کودک می‌اندازد. برای راحتی بیشتر، دندانپزشک می‌تواند اینکار را در حالی که کودک را در آغوش گرفته‌اید انجام دهد. ارائه اطلاعات و آموزش‌های مفید هم بخش مهمی از این جلسه‌هاست.

دندانپزشکی کودکان پیروزی

دندانپزشکی کودکان در پیروزی

«مهرآوید»؛ کلینیک دندانپزشکی کودکان در شرق تهران

دندانپزشکی اطفال

دندانپزشکی کودکان در پیروزی
متخصصان دندانپزشکی اطفال
خدمات دندانپزشکی بیهوشی

تماس با ما فرم نوبت‌دهی

ما در کلینیک تخصصی «مهرآوید» در شرق تهران واقع در پیروزی محیط جذابی را برای کودکان فراهم کرده‌ایم، و خدمات مختلف دندانپزشکی کودک را طبق متد روز با تجهیزات مدرن ارائه می‌دهیم. اولویت ما بهترین درمان در عین خلق احساس راحتی، امنیت و اعتماد در کودک است.

تیم حرفه‌ای ما اجازه نمی‌دهد ترسی در کودک دلبند شما ایجاد شود. اگر هم خاطره بدی در ذهن او باشد، مطمئن می‌شویم که پس از خروج از کلینیک ما آن را به کلی فراموش کرده است. در صورت لزوم، ما خدمات دندانپزشکی بیهوشی مخصوص کودکان را هم ارائه می‌دهیم.

اگر سوالی در این رابطه دارید آن را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت برای دندانپزشکی کودکان در پیروزی از طریق راه‌های درج‌شده با ما در ارتباط باشید.

۵۸ دیدگاه در “دندانپزشکی کودکان (اطفال)

 1. علیرضا مجد می گوید:

  ما از مراجعین قدیمیتون هستیم
  فعالیت عالی تون رو در سایت دیدم خواستیم تشکر کنیم که انقدر کامل هست. شما بهترین کلینیک شرق تهران هستین

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام له حتما
   ما در کلینیک دندانپزشکی ۴ دندانپزشک اطفال داریم
   که ۳ تای آن ها خانم هست
   و خودتون میتونین بفرمایید که با کدوم کار انجام بدین

 2. sana mirzaeii می گوید:

  سلام ما دندون پسرمو کشیدیم ولی وقتی دکتر گفت فضا نگهدار باید بذاریم قبول نکردیم. بنظرتون کار اشتباهی بود یا نیاز نیست؟

 3. ali mohseni می گوید:

  سلام خدمت شما و پرسنل عزیز
  من میخواستم برای کودکم عصب کشی کودکان انجام بدم
  میخواستم هزینه رو بدونم

 4. mina rahmati می گوید:

  بچم دندونش درد میکنه. ما هم قرص دادیم و هم اسپری زدیم ولی تاثیری نداشت. میشه یه وقت بدین که بیایم دندونشو بکشیم؟

 5. سنا جواهری می گوید:

  ممنونیم بابت کلینیک دندانپزشکی کودکان خوبتون. ما صفر تا صد کارو اونجا انجام دادیم و خیلی اوکی بودبم

 6. محدثه باقری می گوید:

  من میخواستم دندانپزشکی تحت بیهوشی انجام بدم برای دخترم. چکارایی باید بکنم؟ یه وقت بگیرم کافیه؟؟

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر اگه تعداد دندان خراب دخترتون زیاده بهتره که دندانپزشکی تحت بیهوشی انجام بدین
   برای این کار لطفا وقت بگیرین بعد ویریت دندانپزشکی کودکان کارهای لازم برای درمان تحت بیهوشی راهنماییتون میکنن

 7. میعاد محسنی می گوید:

  ا برای دخترم تا حالا دوبار کار انجام دادیم ولی متاسفانه بار دوم خیلی ترسید و گریه کرد کارشو به زور اوکی کردیم ولی الان دیگه قبول نمیکنه بیاد ادامه کار . شما راهی سراغ دارین انجام بدیم؟ چون خیلی نگرانشیم

 8. منا وطن زاده می گوید:

  من خیلی از کلینیک دندانپزشکی شما راضی هستم. رفتار پرسنل و پزشک عالی. در حدی که ما که غرب تهران هستیم این همه را میایم شرق تا پیش شما کار انجام بدیم

 9. رونیا فلاحی می گوید:

  من واقعا از کلینیک شما راضی هستم کارتون خیلی حرفه ای هست در هر زمینه چه اطفال چه بزرگ سال

 10. عماد کریمی می گوید:

  درود
  من وقت عصب کشی نیاز داشتم. نمیدونم که کار درستی هست یا نه. ایا شما رادیوگرافی هم داخل کلینیک دارین و لطفا ادرستون رو هم بفرمایید

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر
   کارتون درسته:)
   ما داخل کلینک رادیوگرافی هم داریم
   کلینیک دندونپزشکی در پیروزی نبش پرستار هست
   برای کار هم میخواین اول عکس بگیرین که ببینیم نیاز به عصب کشی هست یا نه
   در خدمتیم

 11. ahmadi elahe می گوید:

  تعداد دندان های پسرم زیاد خرابه میدونم که نمیشینه تک تک رو براش انجام بدین و از طرفی میترسم که بیهوشی رو انتخاب کنم . میشه راهنمایی کنین که چکار کنم براش. پسرم ۸سالش هست

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام
   بهتره که پسرتون رو بیارین کلینیک با محیط اشنا بشه
   و بعد پزشک درصد همکاریشو متوجه بشه و راهنماییتون کنن که بهتره عادی انجام بدین یا با دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان کار رو جلو ببرین

 12. میرهادی می گوید:

  سلام ممنونم از مقاله کاملتون
  من یه وقت فلوراید تراپی نیاز داشتم لطفا راهنمایی کنین که چکار کنم و ایا امکانشو دارم که پزشک رو خودم انتخاب کنم؟

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا از طریق فرم وقت بگیرین
   و برای پزشک هم بله
   هر کدوم از ۴ پزشک دندونپزشک کودکان رو که بخواین میتونین باهاشون کار انجام بدین

 13. منیژه محمدی می گوید:

  میخواستم عکس دندان پوسیده بچمو براتون بفرستم که ببینین چه کاری لازم هست براش انجام بدم ولی فرم رزرو ارسال عکس نداشت. میخواستم بپرسم که چکار انجام بدم

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر
   با عکس نمیشه متوجه شد که دندان در چه وضعی هست و ایا به عصب رسیده یا نه
   میتونین از طریق فرم داخل صفحه وقت رزرو کنین و بعد تشریف بیارین از دندان پوسیده کودک عکس رادیوگرافی گرفته بشه و بعد پزشک متخصص دندانپزشک کودک ویزیت کنن و
   راهنماییتون کنن که چه کار لازم هست انجام بدین

 14. امیر ناسحی می گوید:

  سلام و درود
  با توجه به عکسهایی که از محیط اطفال کلینک گذاشتین علاقمند شدیم که پسرامون رو بیاریم کلینیک شما. لطا وقت دهی رو بفرمایید و بگین که چه روزهایی دکتر متخصص کودکان تون تشریف دارن. ممنونم ازتون

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر خوشحالیم که میتونیم در خدمتتون باشیم
   ما ۴تا متخصص دندانپزشکی اطفال داریم و هر روز تشریف دارن وقتی تایم باهاتون هماهنگ شد اسم پزشک رو همکارانم بهتون اطلاع میدن. برای وقت دهی میتونین فرم داخل این صفحه رو پر کنین

 15. مجید علیخانی می گوید:

  درود به پرسنل محترم کلینیک مهرآوید
  من دیدم که شما دندانپزشکی تحت بیهوشی هم دارین
  آیا درسته؟ و آیا برای بچه ها هم هست؟
  تعداد دندون های پوسیده دخترم بالاست و میخواستم اینجوری درست بشن

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام ممنونیم ازتون
   بله ما دندانپزشک تحت بیهوشی هم انجام میدیم. هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان
   و میتونین که تمام دندان ها رو طی یک جلسه ترمیم کنین
   ولی بهتره قبلش دکتر دندانپزشک کودکان ویزیت کنن تا با مشورت ایشون کار انجام بدین

 16. مینا رحمتی می گوید:

  سلام دندونهای بچم پوسیده شده ولی ازرافیان میگن که صبر کنم تا خودش بیوفته. من نگرانشم و اینکه شما یه مطلب گذاشتین راجع به عصب دندون شیری! آیا درسته؟ من باید دقیقا چکار کنم؟؟؟؟

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام
   بله درسته. دندون های شیری هم عصب دارن و عدم رسیدگی بهشون ممکنه خطرات بدی داشته باشه از آبسه دندان گرفته تا بستری در بیمارستان
   بهتره که ویزیت انجام بدین تا پزشک متخصص کودکان ببینن و راهنماییتون کنن که چه کارهایی لازم هست انجام بدین.
   کلینیک دندانپزشکی کودکان در پیروزی هست که با فرمی که در این صفحه هست میتونین وقت رزرو کنین

 17. ali vahdi می گوید:

  سلام فرزندم از دندونپزشکی میترسه میشه راهنمایی کنین که چجوری باید بیارمش کلینیک؟ نمیخوام جوری باشه که تاثیر منفی روی ذهنیتش بذاره

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام خدمت شما
   برای اشنایی فرزندتون بهتره که دو سه بار بیارینش کلینیک تا با محیط آشنا بشه و کم کم اوکی بشه با فضا
   بعد یه وقت ویزیت انجام بدین. بار اول پزشک متخصص اطفال بهتون پیشنهاد میکنن که فلوراید تراپی کنین چون کار سنگینی نیست و کودک متوجه میشه که اینجا محیط ترسناکی نیست و بالاخره نتیجه میده و میتونین کارهای بعدی رو انجام بدین

 18. نسترن وثوق می گوید:

  سلام و خسته نباشین
  ببخشید من چون خودم و همسرم بسیار نگران دندان های پسرمون هستیم میخواستیم ببریمش یه مرکز تخصصی کودکان که شما رو داخل نت پیدا کردیم میشه درباره کلینیک خودتون توضیح بدین و این که چجوری باید وقت بگیریم؟

  • mehravidclinic می گوید:

   سلام وقتتون بخیر. خوشحالیم که میتونیم در خدمتتون باشیم. کلینیک دندانپزشکی در پیروزی هست. ما یه بخش تخصصی اطفال داریم که محیط کاملا اختصاصی برای بچه ها هست. در کنارش ۴ دندانپرشک متخصص اطفال داریم که میتونین انتخاب کنین که با کدوم کار انجام بدین و برای وقت دهی هم میتونین فرم داخل این صفحه رو پر کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *