• سفید کردن سریع دندان
 • عدم آسیب به مینای دندان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بدون عوارض جانبی
تماس با ما فرم نوبت‌دهی

بلیچینگ دندان (سفید کردن دندان ها)

بلیچینگ دندان چیست؟

یکی از درمان های حرفه ای در زمینه سفید کردن دندان ها است که به افراد کمک می‌کند تا بدرنگی دندان هایشان را رفع کنند و دندان های سفید و درخشانی داشته باشند. محصولات بلیچینگ حاوی پراکسید هیدروژن و پراکسید کاربامید هستند که این محصولات لکه های سطحی و عمیق روی دندان ها را از بین میبرند و باعث روشن شدن دندان ها از سایه طبیعی خود می‌شوند. بلیچینگ کم عارضه ترین و بی خطر ترین روش برای سفید کردن دندانها اسبلیچینگ دندان برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • افرادی که پوسیدگی دندانی شدید دارند
 • افرادی که بیماری حاد قلبی دارند
 • افرادی که دیابت دارند
 • خانم های باردار
 • افرادی که بیماری های لثه دارند
 • کسانی که دندان های حساس دارند
 • ‌برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب نمیباشد
 • افرادی که دندانهای روکش شده، مصنوعی و لمینت دندان شده دارند، بلیچینگ تاثیری بر دندانهای آنها ندارد

مزایای بلیچینگ دندان

 • بلیچینگ در مطب دندان پزشکی، یکی از سریعترین روشها برای سفید کردن دندانهای طبیعی میباشد
 • در طول درمان هیچ گونه درد و ناراحتی برای بیمار به وجود نخواهد آمد
 • نیازی به تراشیدن مینای دندان ندارد
 • اگر توسط دندانپزشک با تجربه انجام شود، هیچ گونه خطر و آسیبی برای بیمارو دندانهای او ندارد و کاملا مطمئن میباشد
 • در صورتی که در مطب و با لیزر توسط پزشک انجام شود، در زمان کوتاهی و در یک جلسه و بدون حساسیتی برای فرد قابل انجام است
 • باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود

قیمت بلیچینگ دندان

بلیچینگ ارزان

قیمت بلیچینگ در روش های مختلف متفاوت است و به مواردی از جمله: تعداد دندان‌هایی که به تغییر رنگ نیاز دارند، مهارت و تخصص دندانپزشک، کیفیت مواد مورد استفاده، نوع روش بلیچینگ دندان و… بستگی دارد. اما هزینه بلیچینگ نسبت به سایر روش های مشابه کمتر است. برای اطلاع دقیق از قیمت بلیچینگ دندان به کلینیک دندانپزشکی مهرآوید مراجعه کنید.

انواع روش بلیچینگ دندان 

 بلیچینگ دندان به دو حالت کلی قابل انجام است و در هر کدام از این دو روش از مواد متفاوتی برای بلیچینگ دندان استفاده میشود:

بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی (office bleaching)

بلیچینگ دندان در تهران

در این روش سفید کردن حرفه ای دندان در مطب و توسط دندانپزشک انجام می‌شود، دندانپزشک با یک سد پلاستیکی از لثه ها محافظت می‌کند، سپس مواد بلیچینگ با غلظت بالا روی دندان ها اعمال می‌شود، با کمک اشعه مخصوص عملیات سفید کردن دندان شما انجام می‌شود. به طور کلی پراکسید برای چندین فواصل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای روی دندان ها باقی می ماند که جمعا حداکثر یک ساعت طول می‌کشد. ممکن است دندانپزشک به افرادی که دارای لکه های سرسخت هستن توصیه کند که یک یا چند جلسه اضافی دیگر مراجعه کنند و یا اینکه از آنها بخواهد که برای دوام و ماندگاری بلیچینگ، سفیدی دندان در منزل را ادامه دهند.

گفتنی است برخی از افراد به مواد حاوی پراکسید حساس هستند و برای این افراد از غیر این روش استفاده می کنند. در این باره از اینجا بیشتر بخوانید.

Some people are hypersensitive to peroxide-containing substances, and hence methods other than bleaching agents are suggested to whiten their teeth

بلیچینگ دندان در خانه (Home bleaching)

بلیچینگ در خانه، به این معنی نیست که خود شما این کار را انجام دهید؛ یعنی برای این روش میتوانید در منزل و تحت نظر متخصص دندان های خود را بلیچینگ کنید. در این روش بیمار به مطب دندانپزشکی مراجعه می‌کند و دندانپزشک بعد از بررسی دندانها از لحاظ جرم و پوسیدگی، از فک بالا و پایین قالبی تهیه می‌کند و بر اساس این قالب، تری های مخصوص بلیچینگ برای بیمار ساخته می‌شود و این تری های پلاستیکی شفاف به همراه ماده بلیچینگ که معمولا ضعیف تر از موادی است که در مطب استفاده می‌شود و دستور استفاده از آن به بیمار تحویل داده میشود و باید به مدت یک تا دو هفته و ۴تا ۶ ساعت در طول شب و هنگام خواب از آنها استفاده کنند.

 استفاده از تری های سفید کننده در خانه به چه صورت است؟

 1. قبل از استفاده از تری ها، باید دندانهای خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید
 2. یک قطره از ماده بلیچ را به سطح داخل لبه بیرونی هر یک از حفره های قالب پلاستیکی دندان ها(تری ها) بچکانید، بعد از چکاندن هر قطره آن را با نوک سرنگ در حفره پخش کنید
 3. سطح دندانها را با دستمال خشک کنید
 4. قالبهای دندان را بر روی دندانها بگذارید و با دست روی قالب ها بکشید تا مطمئن شوید که قالب ها به درستی روی دندانها قرار گرفته اند
 5. در صورت بیرون زدن ژل ها، اضافی آنها رابا دستمال پاک کنید
 6. در هر بار استفاده فقط تری یک فک گذاشته می‌شود تا تغییر و سفید شدن تناوبی دندانها را متوجه شوید
 7. بعد از هربار استفاده قالب ها را از دهان خارج کنید و با آب و مسواک دندانها و لثه های خود را بشویید
 8. قالب ها را بعد از استفاده با آب سرد بشویید و کاملا از ژل پاک کنید‌، برای شستن قالب ها از آب گرم و برای خشک کردن آنها از سشوار استفاده نکنید، زیرا باعث تغییر حالت آنها می‌شود
بلیچینگ
هزینه بلیچینگ دندان

ماندگاری و طول عمر بلیچینگ

فاکتورهای زیادی در ماندگاری بلیچینگ موثر می‌باشند، از جمله: جنس دندان، چگونگی رعایت بهداشت دهان و دندان، رعایت رژیم غذایی مانند: استفاده کمتر از چای و قهوه و مواد غذایی رنگی و یا مسواک زدن دندانها بعد از استفاده از این مواد می باشد، اما به طور کلی حداقل ماندگاری بلیچینگ در حالت عادی ۱ الی ۳ سال است که این ماندگاری بیشتر به خود فرد بستگی دارد. 

اما بهترین روشی که باعث می‌شود ماندگاری بلیچینگ حفظ شود، ترکیب دو روش بلیچینگ میباشد، یعنی پس از اینکه در مطب دندانپزشکی با روش آفیس بلیچینگ، رنگ دندان های شما به رنگ مطلوب رسید، کیت هوم بلیچینگ را تهیه کنید و ماهی یکبار در منزل استفاده کنید. به این صورت اگر پروسه بلیچینگ با دقت و کیفیت بالا انجام شود، طول عمر زیادی به همراه خواهد داشت.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان چیست؟

 • دندان ها در اثر انجام بلیچینگ تا حدودی کم آب می‌شوند و مانند اسفنجی با منافذ باز می‌شوند که می‌توانند رنگ را جذب کنند، به همین دلیل توصیه میشود تا ۲۴ ساعت از مصرف غذاهای رنگی، چای، قهوه و سیگار خودداری کنید.
 • عادت های بهداشتی نادرست را کنار بگذارید و بهداشت دهان و دندان را بیشتر از قبل رعایت کنید.
 •  برای جلوگیری از التهاب و تورم و خونریزی لثه های خود را با آب گرم شست و شو دهید.
 •  تا یک هفته از خوردن آب سیب و آب لیموی تازه خودداری کنید.
 • تا یک هفته بعد از هر خوراکی و نوشیدنی مسواک بزنید.
 • مواد غذایی بسیار داغ و یا بسیار سرد را مصرف نکنید.
 • در صورتی که از روش بلیچینگ در منزل استفاده میکنید و دچار حساسیت دندانی شدید، مصرف آن را یک روز در میان کنید تا حساسیت برطرف شود، در صورتی که حساسیت ادامه داشت به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید.

نتیجه گیری 

بلیچینگ دندان در کلینیک دندانپزشکی مهرآوید و توسط بهترین دندانپزشکان زیبایی متخصص انجام می‌شود و همچنین از موادی که مورد تایید وزارت بهداشت که بهترین و با کیفیت ترین مواد می باشد، استفاده می‌کنند. در صورتی که به بلیچینگ دندان نیاز دارید میتوانید با هزینه ای مقرون به صرفه در مهرآوید لبخند زیبای خود را احیا کنید.

 

برخی از سوالات شما

بیلچینگ چیست؟

لیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندان و اصلاح طرح لبخند،می باشد که به خوبی لکه ها و بدرنگی های روی دندان ها را از بین می برد.

انواع روش بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ در کلینیک دندانپزشکی (Office Bleaching) یا بلیچینگ دندان در خانه (Home Bleaching)

مزایا بیلیچینگ دندان چیست؟

این روش یکی از روش های ساده سفید کردن دندان ها می باشد. این روش به طور تقریبی بی خطر شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *